Adnan Oktar Örgütü firarileri yakalandı

İstanbul’da Adnan Oktar Hata Örgütü’yle ilgili yürütülen soruşturmada, 4 yıldır aranan firari isimler Orkun ve Erol Ş. kardeşler yakalandı. Örgütün, “Turnike” ismi verilen cinsel sömürü sistemi içerisinde yer aldığı argüman edilen ikilinin, saklandığı meskenin kapısına yapıştırılmış telefon bulunması dikkat çekti.

Adnan Oktar Hata Örgütü’ne yönelik 11 Temmuz 2018’de Mali Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımlarınca düzenlenen operasyonda, çok sayıda kuşkulu yakalanmış 167 kişi tutuklanmıştı. Polisin düzenlediği o operasyonda  Orkun Ş. ve Erol Ş. aramalara karşın bulunamamıştı. Firari olan 2 ismin peşini bırakmayan polis, şüphelilerin izlerini belirledi. Mali polis yapılan takibin akabinde belirlenen adrese operasyon düzenledi. Baskında 2 kuşkulu de gözaltına alındı.

KAPI DÜRBÜNÜ YERİNE TELEFON KAMERASI

Evde yapılan incelemede, kapı dürbünün çıkarıldığı, onun  yerine cep telefonu yapıştırıldığı görüldü. Şüphelilerin, binaya giren çıkanları takip edebilmek için telefon kamerasından yararlandığı belirtildi.

SİLAH VE PARALAR BULUNDU

Olası polis baskınını erken fark etmek için düzenek kurdukları öne sürülen ikilinin adresinde yapılan aramalarda bir ruhsatsız tabanca, 4 şarjör, 194 mermi ile 10 bin 465 dolar, 310 euro ve 4 bin 75 lira para bulundu.

TURNİKE SİSTEMİ

Gözaltına alınan 2 şüphelinin,  “Örgütün turnike olarak isimlendirilen cinsel sömürü sistemi içerisinde yer alarak cinsel hücum hareketlerini gerçekleştirdikleri” öne sürüldü.