Akşener’den ‘dinozorlar’ görüntüsü: Sandıkla gidecekler

İYİ Parti önderi Meral Akşener, ÂLÂ Parti Gençlik Siyasetleri tarafından hazırlanan “Dinozorlar” başlıklı görüntüyü toplumsal medya hesabından paylaşarak “Sandıkla gidecekler!” sözlerini kullandı. Görüntüde ‘Ankapark’ı yapmak yerine neler yapılabilirdi?’ sorusuna da yanıt verildi.

İYİ Parti Gençlik Siyasetleri “Dinozorlar” başlıklı bir görüntü hazırladı. UYGUN Parti önderi Meral Akşener’in “Sandıkla gidecekler!” notuyla paylaştığı görüntüde dinozorların ortaya çıkma süreçleri anlatıldı.

Videoda, “Bundan yaklaşık 240 milyon yıl evvel ortaya çıkan dinozorlar başlarına gelecek felaketlerden o yıllarda habersizdi” denilerek harabeye dönen Ankapark’ta ziyan gören dinozor maketlerinin durumu gösterildi.

“BİR SÜRÜ ŞEY…”

“Peki sadece dinozorlar mı?” sorusunun akabinde şu tabirler kullanıldı: “Köpek balıkları, kediler, kablolar, tren rayları, ne olduğu anlaşılamayan bir şey, çarpışan otomobiller, robotlar, atlı karıncalar, ne işe yaradığı bilinmeyen yuvarlak bir çok şey, Madame Tussauds’yu kıskandıracak heykeller, teleferikler ve daha bir sürü şey”

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASINA DA YER VERİLDİ

“Peki onları bunu yapmaya iten sebep neydi? Luna Park sevdası mı? Dinozor sevgisi mi? Halka hizmet mi?” sorularının akabinde görüntüde Erdoğan’ın Ankapark açılışındaki, “Bizim siyasetimiz, gönül siyaseti, gönülleri kazanma siyaseti.” sözleri yer aldı.

Videoda, Space X Falcon Heavy roketinin maliyetinin 500 milyon dolar olduğu Ankapark’ın ise  801 milyon dolar maliyetle yapıldığı vurgulanarak “çarpışan otomobillerin çarpışamadığı, dünyanın birinci ve tek lunaparkı” denildi.

Erdoğan’ın “Dünyanın en büyük ikinci fıskiyesine konut sahipliği yapıyor” kelamının hatırlatıldığı görüntüde Cem Yılmaz’ın AROG sinemasından “Şuraya bak fıskiyeyi de kırmışlar” kesiti kullanıldı.

Videoda, “Elon Musk çıkaracak imkanlara sahipken, neden bunları çıkarıyoruz? Denilerek ‘Fesli Kadir’ olarak bilinen Müellif Kadir Mısıroğlu ve muhalefetin 5’li çete olarak nitelediği iş adamları gösterildi.

ANKAPARK’A HARCANAN PARALARLA NELER YAPILABİLECEĞİ SIRALANDI

Ankapark’ı yapmak yerine neler yapılabilirdi? sorusuyla devam eden görüntüde, “KYK borçları silinebilirdi. Öğrenciler için yurtlar yapılabilirdi. Genç girişimcilere dayanak verilebilirdi. EYT’lilerin sıkıntıları çözülebilirdi. Çiftçilerin üretim maliyetleri düşürülebilirdi. Ya da en azından yeni bir kriz yaratmayarak futbol oynamaya devam edilebilirdi.” denilerek Erdoğan’ın futbol oynadığı sahneye yer verildi.

Videonun devamında “Arkadaşlarla PUBG atılabilirdi” denilerek, Binali Yıldımım’ın AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı olduğu periyotta, PUBG oynamaya çalıştığı anlar,
“Gündüz programlarına çıkılabilirdi?”denilerek Hakan Ural’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla yaptığı programdan anlar, “Dostlarla hasbihal edilebilirdi” denilerek, Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakla, şu anki Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’lye baş başa olduğu fotoğraf, “Evde oturulabilirdi” denilerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP önderi Bahçeli’yi meskeninde yaptığı ziyarete yer verildi.

“HİÇ MERAK ETMEYİN ÇOK AZ KALDI”

Videonun sonuna gerçek Ankapark’ı açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imgesi, AKP mitinginden manzara ve Erdoğan’ın vatandaşlara çay dağıtma anlarından kesitler kullanılarak şöyle denildi:

“Dinozorlar, bundan milyonlarca yıl, pardon milyarlarca dolar evvel yine ortaya çıktılar. Her ne kadar güçlü görünmeye çalışsalarda, etraflarına hükmettiklerini ve zamanlarının bitmeyeceklerini düşünselerde günümüz dinozorları meteorla değil, sandıkla gidecekler. Ankapark, Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış israfın ve yolsuzluğun hepimizin gördüğü hali. Lakin hiç merak etmeyin Türkiye’nin kaynaklarının sadece Türk milleti için kullanılacağı günlere, çok az kaldı.”

“GEÇMİŞİNE GİTMEK LAZIM”

Video, ÂLÂ Parti başkanı Meral Akşener’in Ankapark ziyareti sırasında “Niye bu türlü bir dinozor merakı, takıntısı var onu anlamadım” sorusuna Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın “Geçmişine gitmek lazım” tabirleriyle son buldu.

İYİ Parti’nin görüntüsü toplumsal medyada gündem oldu, çok sayıda beğeni ve paylaşım aldı.