Barış Pehlivan Galatasaray seçimine değindi: Dursun Özbek’in Ankara’dan takviye aldığı söyleniyor

Galatasaray 4 Haziran’da kâfi çoğunluk sağlanamadığı halde 11 Haziran’da seçime gidecek. Lider adaylarından Metin Öztürk, inanılmaz seçimli genel şuraya eski liderlerden Dursun Özbek ile hazırlayacakları listeyle gireceklerini söyledi.

Gazetemiz muharriri Barış Pehlivan, “AKP’de kimler milletvekili olmamalı” başlıklı yazısında Galasaray Spor Kulübü’nde bir türlü gerçekleşemeyen başkanlık seçimlerine de değindi.

Adaylardan Metin Öztürk’ün Dursun Özbek lehine çekildiğini, öteki aday Eşref Hamamcıoğlu’nun listesinden de fireler olacağını lisana getiren Pehlivan, Özbek’in Ankara’dan açık dayanak aldığının ileri sürüldüğünü tabir etti.

Pehlivan kelamlarına şöyle devam etti:

“Galatasaray kulislerinde Dursun Özbek’in Ankara’dan da açık takviye aldığı ileri sürülüyor. O denli ki Özbek’in bu dayanağı Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan birkaç gün evvel şahsen duyduğu söyleniyor. AKP’li Bakan Kurum, Emlak Konut’un genel müdürü olduğu süreçte Özbek de Galatasaray’ın başındaydı. O devir iki isim, çok tartışılan Florya projesi muahedesine imza atmıştı.”