Bu Söz Bulmaca Oyunu Hudut Krizine Sokabilir! Fotoğrafta Gizlenen Kelimeyi Bulabilir Misin?

Puzzle çözmeyi kim sevmez ki. Karmaşık bir sudoku, eğlenceli bir bulmaca yahut kuvvetli bir söz arama: hepsini hayli seviyoruz…

Ancak bir bulmacayı kendi başınıza çözemezseniz, işler biraz hudut bozucu olabilir. Bazen kitapçığın ardına bir göz attığımızı itiraf etmeliyiz, lakin elbette bunu yapmamayı tercih ediyoruz. Bugün sizin için yaptığımız bu söz araması nitekim sıkıntı. İnternet üzerinde bile ‘şimdiye kadarki en zor’ olarak isimlendiriyor. Pekala sen çözebilir misin?

BULMACA ORTASINDA GİZLENEN KELİMEYİ BULABİLİR MİSİN?

Her bulmaca yalnızca bir bulmaca olarak çözülmez! Bulmacada gizlenen sözler ortasında gördüğünüz yahut göremediğiniz potansiyelinize dair kıymetli ayrıntıları açığa çıkarır. Birtakım vakitler da gördüğünüz şeyler sizin ne kadar yetenekli oluğunuza işaret ederken birtakım vakitlerde göremedikleriniz sizin gereksiz olan şeyleri atlayıp direkt olarak gayeye odaklanmayı başarabildiğiniz manasına gelir. Pekala siz internet üzerinde epeyce tanınan olan bu söz bulma bulmacasında gizlenen kelimeyi bulabilecek misiniz? Bir çok kişinin zorlandığı ve genel olarak bulamadığı bu kelimeyi bulursanız yeteneklerinizin hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

DOG

Peki, bu bulmacada yer alan gizli söz nedir? Aşağıdaki karmakarışık harfler ortasında ‘DOG’ sözünü bulabilirsiniz. Bu kısa küçük söz için gereksiniminiz olan bir ton harf görebildiğiniz için bu nitekim kolay görünüyor. Söz aramada sadece 91 harf vardır, lakin bunlar tekrar tekrar birebir üç harftir: ‘d’, ‘o’ ve ‘g’. Bu, kelimeyi bulmayı daha da zorlaştırıyor. Bulabildin mi? bulmacaya daha yakından bakmayı deneyin!

Fotoğrafın içerisinde gizlenen kelimeyi hala bulamıyor musun? O vakit sizin yerinize biz bulduk diyebiliriz. Bu zeka oyununun yalnızca bir gerçek karşılığı var. Üçüncü sıradaki sekizinci harften başladığınızda, sağa gerçek köşegen okumalısınız. İşte cevabın!