Çaykur Rizespor yoluna Bülent Korkmaz ile devam edecek

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Selim Selimoğlu, teknik yönetici Bülent Korkmaz’a itimatlarının tam olduğunu, gelecek dönemde da kadronun başında yer alacağını söyledi.

Selimoğlu, AA muhabirine, döneme çok makus bir başlangıç yaptıklarını, birinci 10 haftada alınan 1 puanın bütün dönem kendilerini geride bıraktığını belirtti. Ruhsal olarak toparlanmak için büyük efor harcadıklarını vurgulayan Selimoğlu, aşikâr devirlerde seri yakalamalarına karşın devamlılığın gelmediğini, dış alanda istenilen puanları toplayamadıklarını söz etti.

Teknik Yönetici Bülent Korkmaz’ın 27. hafta misyona geldiğini anımsatan Selimoğlu, “Hocamız işlerin yeterlice zorlaştığı bir devirde vazifeye geldi. Kendisi ile yaptığımız görüşmede ligde kalma koşullarının güç olduğunu bilerek, düşsek de kalsak da 1,5 yılık mukavele imzalamıştık. Hocamız bize, ‘Takımı düşürüp bırakıp giden hoca olmak istemem’ demişti. Elinden geleni yaptı. Hocamıza inancımız tam. Ekibi düşürdüğümüz yerden birlikte çıkaracağız.” dedi.

Selimoğlu, iki haftadır takım yapılanması üzerinde çalıştıklarını anlatarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Bazı oyuncularla hafta içi yollar ayrıldı. Kontratı biten, grupta düşünülenler gönderildi. Son maçta oynayan oyuncularımız ile görüşülüyor. Kiralık oyuncularımızdan ayrılanlar oldu, kalmasını istediklerimiz var. Hocamızın raporladığı oyuncularla görüşüyoruz. Çıkan sonuçlara nazaran, bu hafta içerisinde oyuncularla görüşmeler olacak. Transfer bütçesi ile ilgili karar verildikten sonra belirli isimler üzerinde görüşmeler yapacağız.”

İdare konseyinin yarın yapacağı toplantıda transfer komitesinin de oluşturulacağını belirten Selimoğlu, kamp devrine kadar yeni yapılanmayı tamamlayarak lige hazır girmeyi hedeflediklerini kelamlarına ekledi.

1. Lig’e düşen Rize temsilcisi, 4 yıllık gayret ettiği Üstün Lig’de bu dönem, 38 maç sonunda 10 galibiyet, 6 beraberlik ve 22 yenilgi alarak 36 puan topladı. Yeşil-mavililer, 44 gol atarken kalelerinde ise 71 gol gördü.