CHP’de Sadullah Ergin krizi! Akşener’den ‘üstten parmak sallamayın’ çıkışı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Memleket Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Millet İttifakı içinde yer almasını istediğini söyledi. İnce’nin bir lince uğramasını doğru bulmadığını söyleyen Akşener, Deva Partili Sadullah Ergin’in CHP listesinden aday gösterilmesini de değerlendirdi. Akşener, “Seçmeni anlama mecburiyetimiz var” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

AKŞENER: CHP’NİN GETİRMESİ GEREKEN BİR DURUMDU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muharrem İnce’nin Millet İttifakı çatısı altında olmasını istediğini ancak CHP’nin bunu yerine getirmediğini savundu.

Akşener, “Millet İttifakı’nın içinde yer almasını isterdim ama CHP’den kopmuş bir arkadaşımız olduğu için CHP’nin getirmesi gereken bir durumdu, memnuniyet duyardım.” ifadelerini kullandı.

Akşener, İnce’ye yönelik eleştirilere de yanıt verdi. Akşener, “Sayın İnce’nin bir linçe tabi tutulmasını doğru bulmuyorum.” dedi.

ERGİN’İN CHP LİSTESİNDEN ADAYLIĞI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski Adalet Bakanı Deva Partili Sadullah Ergin’in CHP listesinden aday gösterilmesini değerlendirdi.

CHP VE DEVA’YA UYARI! ‘ÜSTTEN PARMAK SALLAMAYIN’ ÇIKIŞI

Akşener, “Altılı masadaki ittifak sistemi üzerinde konuşma hakkını kendimde bulmuyorum. CHP ve DEVA Partisi masaya oturup ortak bir liste üzerinden çalıştıkları herkes tarafından biliniyor. DEVA Partisi’nin verdiği aday isimlerini CHP değerlendirdi. Niye böyle değerlendirdiniz deme gibi bir hakkım yok. Amma velakin bu seçmeni anlamak mecburiyetimiz var. Seçmenin oyunu almak istiyorsak o insanı duymak, anlamak ve ikna etme mecburiyetimiz var. Sadullah Ergin, CHP ve DEVA yöneticilerine düşen o seçmeni ikna etmektir. Üstten parmak sallamak değildir.” dedi.

DEMİRTAŞ’A VERDİĞİ KAHVALTI SÖZÜ

Akşener, HDP’nin tutuklu eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a verdiği kahvaltı sözüne ilişkin de konuştu.

AKŞENER: ŞEHİT ANALARINDAN HELALLİK ALSIN DİYEMEDİM

Akşener, “Birkaç saniyelik tereddüttüm oldu. Şehit analarından helallik alsın diyemedim, Kürtler üzerine alınır. Bunun üzerine kıyamadım.” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir