Coinbase Duyurdu: Bu 3 Altcoin Yol Haritasına Eklendi!

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, “yol haritası” duyurusu yaptı. Duyuruya göre borsaya eklenmesi planlanan kripto para birimlerine yenileri eklendi. İşte detaylar…

Coinbase, 3 altcoin projesini yol haritasına ekledi

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, listelemeyi planladığı coin’leri önceden duyuruyor. Bu duyurusunu, “yol haritası” olarak adlandırdığı bir yazıda paylaşıyor. Yakın zamanda, bu listeye 3 yeni altcoin eklendi. En son eklenen coin’ler ve özellikleri, aşağıdaki şekildedir:

  • Metal (MTL): Metal (MTL), Metal ürünlerinin yerel para birimidir. Metal ekosisteminin önemli bir parçasıdır. Metal Pay’de arkadaşlarınıza anında kripto para gönderip alabiliyorsunuz. Kripto para ödemelerini hızlı ve kolay hale getirmek için tasarlanan kullanıcılar; MTL gönderirken, alırken, alırken veya satarken sıfır ücret öderler. Ek olarak, Metal Pay kullanıcıları, MTL’ye sahip oldukları takdirde diğer kripto para birimlerini satın alırken önemli ölçüde daha az ücret öderler. 10.000 MTL’ye sahip olan herkese yüzde 0 ücret sunulur.
  • Raydium (RAY): Raydium, Serum DEX için Solana Blockchain üzerine kurulmuş otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). Likidite sağlayıcısıdır. Diğer AMM’lerden farklı olarak Raydium, merkezi bir limit sipariş defterine zincir üzerinde likidite sağlar. Yani Raydium’a yatırılan fonlar, Serum’un emir defterlerinde yer alan limit emirlerine dönüştürülür. Bu, Raydium LP’lerin mevcut likiditelerinin yanı sıra Serum’un tüm emir akışına erişmesini sağlar.
  • Gnosis (GNO): GnosisDAO, Ethereum ekosistemi için merkezi olmayan altyapı oluşturuyor. Kasım 2021’de hem xDAI hem de GnosisDAO topluluğu, Gnosis Chain’i oluşturmak için canlı ekosistemlerini birleştirmek için oy kullandı.  Gnosis Chain, kararlı işlemler için ilişkili yürütme katmanı EVM zinciridir. xDai tokenını kullanır ve geniş bir proje ve kullanıcı grubunu içerir.

Coinbase’in listelemeyi planladığı diğer altcoin’ler

Şu an, Coinbase’in yol haritasında 9 coin bulunuyor. Yukarıdaki 3 altcoin’in haricinde, aşağıdaki coin’ler yol haritasında yer alıyor:

  • Arcblock (ABT)
  • Nest Protocol (NEST)
  • SuperRare (RARE)
  • SwftCoin (SWFTC)
  • Sylo (SYLO)
  • TE-Food (TONE)

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Coinbase’in listelemeyi planladığı veya listelediği altcoin’ler, genellikle sert, ani bir artış yaşıyor. Hatta buna “Coinbase Etkisi” adı da verildi. Bu “Coinbase Etkisi”, endüstride bir listelemenin bir tokenı olumlu yönde etkileyeceği bir fenomene dönüştü.  Birçok coin, Coinbase’de listelenmelerinin ardından muazzam bir başarı elde etti. Mevcut durumda, kripto alanında bir “kış” olsa da, Coinbase’in duyurusu hafif de olsa bir ivme sağlıyor.