Dolar 15 TL’ye Düşecek! Varsayımları Çıkan İslam Memiş’ten Son İhtar

Piyasalara ait yaptığı değerlendirmelerle bilinen uzman isim İslam Memiş, FED’in faiz kararından sonra piyasalara düşüşe dikkat çekti. Dolar ve altının yükselmesini bekleyen yatırımcılar için kritik açıklamalarda bulunan Memiş, ‘Dolar 15 TL olacak mı?’ sorularına açıklık getirdi.

FED’İN FAİZ KARARI PİYASALARI FİYATLANDIRDI

Yükselişe geçen dolar 17,30 düzeylerini görürken, gram altın ise 1 ayda 900 lira düzeyinden 1000 lira üzerine çıktı. Açıklanan paketler kısa periyodik düşüşler yaşatırken, paketlerin içeriği yükselişlere mahzur olmadı. Amerika açıklanan enflasyon sayılarından sonra gözler FED’in faiz kararına yöneldi. Enflasyonu önlemek için 75 baz puan artırımına gideceği öngörülen FED için İslam Memiş, 50 baz puan artışı yapılabileceğini söyledi. Pekala FED’in faiz artışı piyasaları nasıl etkileyecek? Borsa, dolar kuru ve altında düşüşler olacak mı? İslam Memiş tüm merak edilen soruları bu soruları yanıtladı.

DOLAR VE ALTINDA KORKUTAN DÜŞÜŞ

Piyasalarda önemli bir istikrarsızlığın yaşandığı İslam Memiş, FED’in faiz kararından sonra karmaşanın yaşanabileceğini belirtti. Dolar 17,17 düzeylerinde süreç görürken, gram altın ise 1020 düzeylerini gördü. Dolar 15,88 TL barajına dikkat çeken Memiş, Gram altın içinse gerileme sonrası 950 TL öngörüsünde bulundu. Gerileyen dolar ve gram altın için bu düzeylerin alım fırsatı doğuracağını belirten Memiş, Fed’in 75 baz puan artırımı haberleri sonucunda piyasalarda fiyatlanmaların başladığını vurguladı. Ama piyasaların tersine Fed’in faiz kararının süreci bozacağını belirten Memiş, önemli belirsizlik ve baskılanmanın olduğunu tabir etti. FED’in faiz kararınan ötürü piyasalarda fiyatlanmaların yapıldığını söyleyen Memiş, FED’in kararından sonra 1020 lira düzeyini gören gram altının 950 lira düzeylerine kadar gerileceğini öngördü. Memiş, dolar içinse 15 düzeylerini verdi.

PİYASALARDA SON DURUM

Dolar 17, 26 düzeylerinden süreç görürken, gram altın yükselişine devam ederek 1011 liradan alıcının karşısına çıkıyor. Euro 18 düzeyinden düşüşe geçerek 17,95 liradan piyasada yerini aldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.