FETÖ taktiği ve Kılıçdaroğlu’nun “Elimizdeki seçmen bilgileri YSK’nın elinde yok” kelamları

Haber7 / Özel

Geçtiğimiz günlerde CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Konseyi’nin elinde de yok, her bir seçmeni, birinci sefer sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri de biliyoruz, meskenlerini, adreslerini de biliyoruz, doğum yerlerine de bakıyoruz. Kaç yabancının oy kullanacağını biliyoruz, 400-500 bin kişi üzere yüksek bir sayı yok, o denli bir sayı geldiğinde onu çabucak kamuoyuyla paylaşırız” tabirlerini kullanmıştı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik CHP önderinin argümanlarına “YSK’nın elinde olmayan bilgiler var diyor. Bu tehlikeli bir tabir. Bu bilgileri nasıl elde etmiş? YSK’nın bile elinde olmayan bilgiden bahsediyor. Bütün bunlarla ilgili açıklama muhtaçlığı ortaya çıkıyor.” kelamlarıyla reaksiyon göstermişti.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, Optimar Araştırma Lideri Hilmi Daşdemir ve Avukat Dr. Mehmet Sarı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu’nun elinde dahi olmayan seçmen verilerine/bilgilerine nasıl ulaştığını ve bunun ne manaya geldiğini Haber7’ye kıymetlendirdi.

“AKLIMIZA FETÖCÜ USULLERİ GETİRİYOR”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen Yüksek Seçim Kurulu’nun bile elinde olmayan seçmen bilgisinin elde etme usulünün akıllara FETÖ taktiğini getirdiğini işaret ederek terör örgütü ile siyasi ayağın nasıl işlediğini şu sözlerle tabir etti;

İSTANBUL SEÇİMLERİ, YSK VE İMAMOĞLU ÜÇGENİ

Kılıçdaroğlu’nun itiraf niteliğindeki reaksiyon çeken kelamlarını İmamoğlu, YSK ve CHP üçgeninde pahalandıran Optimar Araştırma Lideri Hilmi Daşdemir kriminal diye tanım ettiği alakayı şöyle açıkladı;

“KILIÇDAROĞLU KANUN NAZARINDA SORUMLUDUR”

Avukat Dr. Mehmet Sarı kişilerin bilgilerinin kendilerinin isteğine diğerleri tarafından edinilmesi bunların depolanması ve öteki bir emelle kullanılmasının kabul edilebilir bir durum olmadığını ve Türk ceza kanunun 135. Unsuru 136.maddesinde net bir formda bunlar kabahat olarak tanımlandığını kaydederek “Burada Kılıçdaroğlunun hangi sıfatla hangi kaynaktan yüksek seçim şurasının elinde olmayan dataları depoladı ve bunları nasıl kullanıyor. Burada 2 istikamette kasvet var. Bir tanesi kanun nazarında hata ikincisi bu toplanan datalar CHP  ve Kılıçdaroğlu’nun siyaseti açısından dışardaki öbür makus niyetli emeller uğrunda kullanılması durumunda bunun gerek hukuken gerekse siyasi manada sorumluluğunu kim üstlenecek. Kılıçdaroğlu sahiden bu manada cürüm işlemiştir. Kanun nazarında sorumludurlar.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: HABER7