Günlerdir aranan iki gencin cesedi bulundu

9 Haziran’da meskenlerinden çıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınmayan İsmail Yalçın ve Hasan Akköse için aileleri kayıp müracaatında bulundu.

İhbarı pahalandıran takımlar, Yalçın ve Akköse’nin en çok gittiği Serinhisar ilçesine bağlı Aydoğdu Yaylası’nda arama yaptı.

Ekipler, Yalçın ve Akköse’nin konuttan çıktıktan sonra bindikleri arabası terk edilmiş, cep telefonlarını da parçalanmış olarak ormanda buldu.

KAN İZLERİNE DE RASTLANDI

İncelemede bölgede kan izlerine de rastlanıldı. Alanda inceleme yapan takımlar, ikilinin en son birlikte görüldüğü Mustafa A’yı gözaltına aldı.

VURDUĞUNU İTİRAF ETTİ

Mustafa A’nın emniyetteki birinci sözünde, iki gençle tartıştığını, tüfekle ateş açtığını, daha sonra da Yalçın ve Akköse’nin kaçtığını söylediği belirtildi.

Mustafa A’nın, Hasan Akköse’nin uzaktan akrabası olduğu ve 10 yıl evvel işlediği cinayet nedeniyle cezaevine girdiği belirlendi. Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Ofis Amirliği grupları ayrıyeten olaya karıştığı ileri sürülen 8 kişiyi gözaltına aldı.

CESETLERİ SU KUYUSUNDA BULUNDU

Şüphelilerden birinin, Yalçın ve Akköse’nin Serinhisar içesi Develikuyusu mevkinde olabileceğini söylemesiyle takımlar çalışmalarını burada ağırlaştırdı. Dün gece bölgede ovadaki bir su kuyusunun üzerinin kısa bir müddet evvel toprak ve kaya kesimleriyle doldurulduğu belirlendi.

İsmail Yalçın ile Hasan Akköse’nin cesetleri üzeri toprak ve kayalarla kapatılan su kuyusunda bulundu.

KAYBOLMADAN EVVEL TELEFONDA İSİM VERMİŞ

Öte yandan kayıp gençlerden Hasan Akköse’nin kayboldukları günün gecesi kız arkadaşını aradığı ortaya çıktı.

Kız arkadaşının polise verdiği tabirinde, “Hasan cep telefonundan gizlice beni arayıp, ‘Mustafa A’nın ismini verdi. Akabinde ‘Eyvah’ diye bir ses duyuldu ve telefon kapandı” dediği belirtildi.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.