Hollywood yıldızı Anne Heche’nin son saatleri: Ömür takviye ünitesi kapatılıyor

Geçtiğimiz günlerde trajik bir trafik kazasıyla gündeme gelen ve komada olan oyuncu Anne Heche’nin ailesi, kızlarının son saatlerini yaşadığını duyurdu. Ünlü sunucu Ellen DeGeneres’in de eski sevgilisi olan Anne Heche’nin ömür takviye ünitesinin kapatılacağı açıklandı. Tıpkı vakitte Los Angeles polisi, Heche’nin kanında uyuşturucu olduğunu doğruladı.

Bugüne kadar sayısız dizi ve sinemada rol alan Hollywood yıldızı Anne Heche, geçtiğimiz hafta yaptığı trafik kazası sonucu yanan aracından çıkarılarak hastaneye kaldırılmış, burada da entübe edilmişti. Otomobilini çarpan Heche’in, alevler içinde kaldıktan sonra itfaiyeciler tarafından ezilmiş enkazdan sürüklenerek çıkarıldığı belirtilmişti.

Ünlü televizyon yıldızı Ellen DeGeneres’in de eski sevgilisi olan Anne Heche’in ailesi bugün kızlarının son durumuyla ilgili açıklama yaptı, fecî gerçeği sevenleriyle paylaştı.

Hollywood yıldızının beyin vefatının resmi olarak gerçekleştiği ilan edilirken, ünlü ismin, organlarının bağış için uygun olup olmadığının araştırılmasının akabinde, hayat dayanak ünitesinden ayrılacağı açıklandı.

YAŞAM DAYANAK ÜNİTESİ KAPATILACAK…

Komada ve kritik durumda olan 53 yaşındaki oyuncunun, Heche’nin isteği doğrultusunda organlarından rastgele birinin bağışlanmaya uygun olup olmadığını belirlemek için teneffüs aygıtına bağlı kalacağı, yapılan incelemelerin sonucunda ise hayat takviye ünitesinin kapatılacağı açıklandı.

Los Angeles’ın kuzeyindeki West Hills hastanesindeki Grossman Burn Center’da kalan Heche’in 5 Ağustos’ta geçirdiği trafik kazasında, ‘ciddi anoksik beyin hasarı’ yaşadığı ve uzun mühlet beyne oksijen gitmediği için komaya girdiği aktarıldı.


KANINDA UYUŞTURUCUYA RASTLANDI

Ailesi tarafından bir temsilci aracılığıyla bugün yapılan açıklamada  “Anne’in uygunlaşması için düzgün dileklerini yollayan ve dua eden herkese teşekkür ediyoruz. West Hills hastanesinde Anne’e bakan özverili işçi ve kusursuz hemşirelere de teşekkür etmek istiyoruz” tabirleri kullanıldı. Açıklama, “Maalesef, geçirdiği kaza nedeniyle Anne Heche önemli bir anoksik beyin hasarı geçirdi ve komada, kritik durumda. Hayatta kalması beklenmiyor.” sözleriyle devam etti.

Öte yandan, Los Angeles polisi, Heche’nin kanından alınan örnekte uyuşturucuya rastlandığını açıkladı. Müthiş kazanın akabinde Heche’nin kanında kokain ve fentanil bulunduğu bildirildi. Fakat yetkililer, ünlü oyuncusunun alkollü olmadığını doğruladı.