Hyundai’den 5,5 milyar dolarlık yatırım

Hyundai Motor cuma günü, ABD’deki birinci özel elektrikli araç ve pil üretim tesislerini inşa etmek için 5,54 milyar dolar harcama planları olduğunu doğruladı.

Faaliyetlerin 2025’in birinci yarısında açılması ve yıllık 300 bin araç üretim kapasitesine sahip olması bekleniyor.

CNBC’de yer alan habere nazaran; şirket, tesislerin Bryan County’deki Savannah, Georgia’nın dışında yer alacağını ve yaklaşık 8.100 yeni iş yaratılacağını söyledi.

BIDEN İÇİN DE BÜYÜK ÇIKAR

ABD Lideri Joe Biden’ın geçen yıl elektrikli araçların 2030 yılına kadar ülkedeki tüm yeni araba satışlarının yarısını temsil etmesi için belirlediği gaye göz önüne alındığında bu Biden için de büyük bir kar olacak.

Biden idaresi, şirketleri elektrikli araç tedarik zincirleri kurmaya ve yurt dışından fazla ABD’de üretim yapmaya çağırmıştı.

DETAYLAR DAHA SONRA AÇIKLANACAK

Hyundai, mevzuya ait yaptığı açıklamada, “Grup, 2030 yılına kadar yılda 3,23 milyon tam elektrikli araç satma global maksadıyla elektrifikasyon uğraşlarını hızlandırıyor” dedi.

Hyundai ayrıyeten, yeni Georgia elektrikli araç fabrikasında ABD’li müşteriler için geniş bir yelpazede tam elektrikli araçlar üretmeyi beklediğini söyledi ve ek detayların daha sonraki bir tarihte geleceğini belirtti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.