Kulisler hareketli: Gözler altılı masada… Talimat verildi

Altılı Masa, 2’nci tıp birinci görüşmesi için ağır bir hazırlık yapılıyor. 2 Ekim’de CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesken sahipliğinde toplanacak olan masa için hummalı bir çalışma başlatıldı.

GÜNDEM HUSUSLARI BELİRLENECEK

Milli Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine nazaran; önümüzdeki hafta başkanlar ziyaretine başlayacak olan Kılıçdaroğlu, masadaki genel liderlerle toplantının ana gündem unsurlarını belirleyecek. Toplantıya kadar bütün kurulların çalışmalarını tamamlaması talimatı verilirken, 2’nci tıp birinci toplantısında ‘6’lı Masa dağılıyor’ algılarına karşı net ve somut iletilerin verileceği öğrenildi.

LİDERLERİ ZİYARET EDECEK

Altılı Masa 2’nci cins birinci toplantısı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konut sahipliğinde 2 Ekim’de toplanıyor. Tepe öncesi ağır bir çalışma başlatılırken, CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun ise masadaki önderleri hem davet etmek hem de gündem hususlarını belirlemek için önümüzdeki hafta ziyaret edeceği öğrenildi. Ziyarette masanın ana gündem hususlarının belirleneceği belirtilirken, kurulların da çalışmalarını 2 Ekim’e yetiştirmesi talimatı verildiği öğrenildi.

İLK CİNSTEKİ KARARLAR SOMUTLAŞTIRILACAK

Ciddi çalışmaların yapıldığı tepe öncesi birinci tıpta kararlaştırılan hususların artık somutlaştırılacağı öğrenildi. Son periyotlarda yapılan “6’lı Masa dağılıyor” algılarına karşı da önemli hazırlıkların yapıldığı belirtilirken, tepenin akabinde birinci cins görüşmelerinden farklı bir deklarasyon açıklanacağı bekleniyor.

Toplantıda hem anayasa çalışmaları hem de Cumhurbaşkanı adayının ne vakit belirli olacağıyla ilgili de bir yol haritası paylaşılacağı söz ediliyor.