Meghan Markle’ın cenaze törenindeki kombini dikkat çekti

96 yaşında hayatını kaybeden Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze merasimi için tüm aile bir ortaya geldi. Kraliyet Ailesi’nin olaylı ismi Meghan Markle da çocuklarını Amerika’da bırakarak kocası Prens Harry’e katıldı. Markle’ın bu özel gün için seçtiği kombin ise dikkat çekti.

Tüm dünyanın takip ettiği Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze merasimi dün gerçekleşti. Kraliyet Ailesi’nden üyeler prosedürlere uygun olarak üniforma ve siyah elbiselerle merasime iştirak gösterdi. Merasime katılan şık topluluk, siyah şapka ve isteğe bağlı peçe ile birlikte siyah diz uzunluğu elbise yahut paltolar giyerek kurallara bağlı kaldılar.

Sussex Düşesi de siyah pelerinli elbisesiyle merasimdeki yerini aldı. Meghan Markle, pelerinli elbisesi ile uyumlu inci ve elmas küpe takarak kombinini tamamlarken seçtiği mücevherin Kraliçe tarafından ikram edilmiş olması dikkat çekti.

Markle’ın siyah pelerinli elbisesi ise Stella McCartney imzası taşıyor. Markle birebir elbisenin lacivert bir versiyonunu Nisan 2018’de Royal Albert Hall’da Kraliçe’nin 92. doğum gününü kutlayan bir konser sırasında da giymişti.

Markle, daha evvel de pelerinli elbiseler tercih etmişti. 2018’de Majesteleri ile bir ortaya geldiğinde krem renkli bir Givenchy pelerinli elbise seçmişti. Ayrıyeten 2018 ve 2019’da Güney Pasifik ve Fas’taki kraliyet çeşitleri sırasında pelerinli elbiseler giymişti.