Menemen’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a özel armağan

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, Menemenli Kültür ve Turizm Bakanlığı Çömlek Sanatkarı Ahmet Taşhomcu’yla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti. AK Parti Genel Merkezinde MYK toplantısı öncesine Menemen’den gelen dev vazo damga vurdu. 2,5 metrelik uzunluğu ve Cumhurbaşkanlığı forsu ile dikkat çeken dev yapıtı ortaya çıkaran Ahmet Taşhomcu, vazoyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim etti. Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Bu nadide yapıtı size ulaştırmaktan erdem duyuyoruz” diyerek Menemen için planlanan projeler evrakını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, el emeği özel vazonun ustalığına hayran kaldığını söz ederek “Bu nadide eser için kıymetli Menemen Belediye Lider Vekilimiz Aydın Pehlivan, vazoyu tasarlayıp ortaya çıkaran değerli ustamız Ahmet Taşhomcu ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Menemenli sevgili hemşehrilerime çok selamlarımı iletin” dedi.

“ŞEREF DUYUYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taşhomcu ve Lider Vekili Aydın Pehlivan’dan vazonun imali hakkında bilgi aldı. Pehlivan, “Menemen’i ziyaretinizin akabinde Menemen özelinde ve Menemen’i temsil eden size özel bir ikram olması gerektiğini düşündük. Çömlek ustalığı konusunda dünya şampiyonluğu da olan Ahmet Taşhomcu, bu türlü görkemli bir eser ortaya çıkardı” diye konuştu. Taşhomcu da “Menemen Belediye Lider Vekilimiz Sayın Aydın Pehlivan ile birlikte Menemen’e özel bir eser planladık. Menemen’in kırmızı toprağını kullanarak 1 ay süren çalışmayla 2,5 metrelik vazoyu tamamladım. Yaklaşık 200 kilo çamur kullandım. Vazonun üzerindeki Cumhurbaşkanlığı forsu için de rastgele bir kalıp kullanmadım. Forsun imali 4 gün sürdü. Yapıtı size ulaştırmak için gün sayıyorduk. Sizin için bu türlü bir eser ortaya koyabilmenin gururunu yaşıyorum. Vazonun Cumhurbaşkanlığında sergilenmesinden büyük onur ve memnunluk duyacağım” sözlerini kullandı.

“USTALIĞA HAYRAN OLDUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Menemen’den gelen özel armağan için teşekkür ederken, “Vazoya ve ustalığa hayran kaldım. Çok etkilendim. El emeği bu türlü güç bir yapıtı ortaya çıkarmak oldukça zahmetli olmuştur. Bu nadide eser için bedelli Lider Vekilimiz Aydın Pehlivan, vazoyu tasarlayıp ortaya çıkaran değerli ustamız Ahmet Taşhomcu başta olmak üzere emeği geçen herkese Menemenli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu hoş vazoyu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde koruma edeceğiz. Menemenli değerli hemşehrilerime de buradan sizler aracılığı ile selamlarımı iletiyorum” kelamlarına yer verdi.

ERDOĞAN’A MENEMEN PROJERİNİ SUNDU

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile birlikte gerçekleştirilen görüşmede Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, kent için hazırlanan projeler evrakını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti. Menemen’in acil muhtaçlıkları ve kentsel hayat kalitesini artırmak odaklı hazırlanan projeler hakkında kısa bir bilgi veren Pehlivan, Menemen’de AK Parti hizmet belediyeciliği anlayışı ile çok çalıştıklarını kelamlarına ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Menemen’in hizmet odaklı belediyecilik anlayışı ile yönetilmesi memnunluk verici. Herkese en kalbi selamlarımı iletiyorum” dedi.

ÇİLEK ŞENLİĞİNE DAVET

AK Parti Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kokusu ve tadıyla özelleşen Emiralem çileği ve yöresel eserlerden oluşan bir paket sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gelecek yıl 13’üncüsü yapılması planlanan Çilek Şenliği’ne davet eden Pehlivan, “Cumhurbaşkanım, sizleri tekrar Menemen’de görmek için sabırsızlanıyoruz. Onur duyarız, onur duyarız” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.