Metin Oktay, vefatının 31. yıl dönümünde kabri başında anıldı

Türk futbolu ve Galatasaray’ın unutulmaz isimlerinden “Taçsız Kral” lakaplı Metin Oktay, vefatının 31. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

Metin Oktay’ın Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma merasimine Galatasaray Kulübü Divan Konseyi Lideri Aykutalp Derkan, sarı-kırmızılı kulübün ikinci lideri Metin Öztürk ve idare şurası üyeleri ile Metin Oktay’ın yakınları katıldı.

Anma merasiminde Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Törende basın mensuplarına açıklamada bulunan Metin Öztürk, “Metin Oktay, yalnızca Galatasaray’ın değil Türk futbolunun taçsız hükümdarı. Centilmenliği ve beyefendiliğiyle daima örnek olmuş. 1961’de Palermo’ya transfer olduğunda benim üzere o tarihte doğanların isimlerini ebeveynleri Metin koymuş. Bu ismi onurla taşıyorum. Beyefendiliğiyle Türk sporunun bir sembolü oldu. Vefatının 31. yıl dönümü sebebiyle buradayız. Maalesef o hüzünlü vefat haberini merhum babamdan duydum. İstanbul’dan Bursa’ya giderken aradı. Arabayı kenara çektim ve 20 dakika hüngür hüngür ağladım. İnşallah yeni Metin Oktay’lar Türk futbolunda devam edecek. Tanışma erdemine de nail oldum. 2-3 defa elimden tutup beni maça götürdü. Kemerburgaz’daki tesislerimizin ismi da Metin Oktay Tesisleri olacak. Metin Oktay daima yanımızda” tabirlerini kullandı.

Anma merasimi münasebetiyle sarı-kırmızılı kulübe teşekkür eden Metin Oktay’ın yeğeni Mualla Erşan ise, “Onu kaybedeli 31 yıl oldu. Sevgi, hürmet ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun.” diye konuştu.