Minecraft’taki hata 11 yıl sonra çözülüyor!

2011 yılında görücüye çıkan Minecraft, oyun endüstrisinde ikonik bir yapım olmayı başardı. Ancak Mojang, Minecraft’taki “ikonik” bir hatayı 11 yıl sonra gidermeye karar verdi. MC-1133 isimli sorun, karakterin bir bloğun kenarına yaklaşmasıyla ayak seslerini duymasını engelliyordu.

Minecraft’tan 11 yıl gecikmeli güncelleme

MC-1133” olarak adlandırılan meşhur sorun, nihayet gideriliyor. Geliştirici şirketin açıklamasına göre, bu hata yüzünden bir bloğun kenarına yaklaşılmasıyla ayak sesleri duyulamaz hale geliyordu. Bu hata, karakterin zemin yerine havada gibi durmasından kaynaklanıyordu.

Uzun bir bekleyişin ardından Mojang, MC-1133 hatasını giderdiğini söyledi. Ancak 11. yıla özel olarak sunulan güncellemede başka değişiklikler de yer alıyor. Buna göre şablonlar arasından demircilik taslağı çıkarıldı. Ayrıca Redstone Blocks’a müzik kutusu eklendi.

2011 yılında çıkış yapan Minecraft, her geçen gün farklı bir gündem yakalamayı başarıyor. MC-1133 hatasını gideren yeni güncellemenin notları şu şekilde listelendi:

  • Bir blok üzerinde yürümek artık her zaman bir adım sesi çıkaracak. Yanında hava veya sıvı bulunan bir bloğun kenarında yürüyorsanız daha önce durum böyle değildi.
  • Okyanus tabanında yürümek, üzerinde yürüdüğünüz blok için daha düşük ses ve perdede bir adım sesi üretecek.

Bu güncelleme Minecraft için heyecan verici olsa da, oyun son zamanlarda başka bir nedenle gündemde yer alıyor. ABD’yi etkileyen yeni sızıntının, son yılların en büyük ifşası olduğu belirtildi. ABD hükümeti, Ukrayna’da yaşanan savaşla ilgili hassas belgelerin Minecraft Discord sunucusunda ortaya çıktığını kabul etti.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir