Olaylı dava devam ediyor… Köşeye sıkıştı

Amber Heard ve Johnny Depp davası geçtiğimiz hafta kısa bir orta verdikten sonra Amber Heard’ün çapraz sorgusuyla devam ediyor. Depp’in avukatı son oturumda Heard’ü Depp dışındaki partnerlerine şiddet göstermesi ve James Franco ile yaşadığı bağlantı hakkında sorguladı.

Hollywood’un iki ünlü ismi Amber Heard ve Johnny Depp boşanmış olmalarına karşın hâlâ birbirilerini tam olarak bırakmış değiller. Bunun nedeni ise Amber Heard’ün 2018 yılında kaleme aldığı ve Depp’i kendisine şiddet uygulayan bir adam olarak gösterdiği meşhur yazı.

Depp bu yazıdan sonra mesleğinde süratle düşüşe geçmiş ve sinema sanayisinden sert yansılar almıştı. Bayanların kendilerini taciz eden bireyleri ifşa ettikleri MeToo hareketini de gerisine alan Heard, DC’de kendine yer edinip hayatına devam ederken Depp neredeyse tüm prestijini kaybetmişti.

Fantastik Canavarlar ve Karayip Korsanları’nda takım dışı bırakılan Johnny Depp’in itirazları nihayet duyuldu ve ikili ortasındaki savaş tekrar mahkemeye taşındı.

Alakalarının tüm ayrıntılarının ortaya döküldüğü davada Depp’in avukatları atağa geçmiş görünüyor. 16 Mayıs’ta tekrar başlayan oturumlarda Heard’ün sözlerinin hakikat olmadığı üzerinde duran avukatlar çapraz sorguda Heard’ün uzun müddettir sergilediği itidalli duruşu da yıkmayı başardı.

“JOHNNY DEPP SALDIRDIĞINIZ TEK PARTNERİNİZ DEĞİL”

Depp’in avukatı, kız arkadaşını tokatlamaktan, konutun kilitlerini değiştirdikten sonra James Franco’yu çatı katına gizlice almaya kadar şimdiye kadar magazin basınına daha evvel yansımış noktalara değindi.

Tasya van Ree

Depp’in avukatı Camille Vasquez çapraz sorgusunu Heard’ün 2009’da eski kız arkadaşı Tasya van Ree’ye vurduğu savlarına atıfta bulunarak sonlandırdı. Teze nazaran iki polis memuru Heard’ün van Ree’ye vurup kolyesini çıkardığına şahit oldu.

Vasquez, “Saldırdığınız tek kişi Johnny Depp değil” dedi. Heard, “Hiçbir partnerime saldırmadım” diye ısrar etti.

JAMES FRANCO İLE ALAKASI SORGULANDI

Heard, ayrıyeten James Franco ile münasebeti ile ilgili de sorgulandı. Vasquez, Depp ile evliliklerinde bardağı taşıran son damla olan şiddetli tartışmanın sonraki günü, Mayıs 2016’da James Franco’nun onu Los Angeles’taki çatı katında neden ziyaret ettiğini Heard’e sormuştu.

Mahkemede daha evvel Depp’in Franco’yu çok derecede kıskandığını ve Heard’ün onunla bir alakası olduğunu düşündüğünü duyulmuştu. Heyete, apartmanın asansöründe Franco ve Heard’ün görüntüsü gösterildi.

Vasquez, Heard’e “Bay Depp’in 22 Mayıs 2016’da kent dışında olduğunu biliyordunuz, değil mi?” diye sordu. Heard bu soruyu “Programını bilmiyordum” diye yanıtladı.

Heard, Franco hakkında şunları söyledi: “O benim arkadaşımdı ve yan konutta yaşıyordu. Dayanak ağımı tüketmiştim, bulabildiğim kadar arkadaşlığı kabul etmekten keyifli oldum.”

“GÖZLERİMİN İÇİNE BAKMIYOR ZİRA SUÇLU”

Bir evvelki duruşmada Johnny Depp’in, Amber Heard’e bakmadığı bunun da nedeninin Heard ile yaşadıkları olaylardan sonra Depp’in bir daha onun gözlerine bakmayacağını söylemesi gösterilmişti.

Heard ise mahkemeye, Depp’in onun gözlerinin içine bakamamasının asıl sebebinin onun hatalı olması olduğunu söyledi. Heard titrek bir dudakla, “Çünkü o hatalı. Palavra söylediğini biliyor, yoksa neden bana bakamıyor? O adamdan kurtuldum ve buradayım ve ona bakabiliyorum” dedi.

Heard’ün avukatı Elaine Bredehoft, Depp’in Heard’e bu mevzuda söylediklerini tekrarlamak için alçak bir ses çıkararak Depp’le alay etti. Bu taktik ise Depp’in yalnızca kahkaha atmasına neden oldu.

ÇİFTİN AŞK GÜNLÜĞÜ

Mahkemeye Depp ve Heard’ün birlikte yazdıkları aşk günlüğü de gösterildi. 22 Mayıs 2015 tarihli yazıda, Heard şunları yazdı: “Gerçek aşk, yalnızca tutkunun çılgınlığı yahut barışın güvenliğini seçmekle ilgili değildir. Her ikisine de sahip olmakla ilgili. Sende dostluk ve hürmetin gerçekliğini gördüm fakat tekrar de seni parçalamayı, yemeyi ve tadına bakmayı her zamankinden daha çok istiyorum.”

Heard, yazdıklarıyla ilgili sorgulanınca bunların Depp tarafından kendi yazısı taklit edilerek ve düzeltilerek yazıldığını söyledi. Heard daha evvel, Temmuz 2015’te Orient Express’te Depp ile balayında ona vahşice saldırdığını tez etmişti. Fakat mahkemeye gösterilen günlükte tıpkı tarihlerde “Kocam, keyifli balayı” yazan bir not gösterildi.

Heard, bu kez da bunun, Depp’in pak ve ayık olduğu bir balayı devrinden olduğunu söyledi.

8 Nisan 2016 tarihli bir notta ise Heard şunları yazmış: “Üzgünüm delirebilirim. Seni incittiğim için üzgünüm. Senin üzere incindiğimde berbat olabilirim.”

1 Ağustos 2015 tarihli bir notta da: “Sana ne kadar taptığımı söylemek için sabırsızlanıyordum. Daha mükemmel bir balayı hayal edemezdim.”

17 Ağustos 2015 tarihli bir notta da “Bu kadar sert olduğum için üzgünüm. Lanet olsun seni seviyorum Johnny, sana sonsuza kadar bağlıyım. Bunu düzeltmeye çalışmama müsaade ver, bunu hak ediyorsun. Sana gereksinimim var… Sen benim kalbim, her şeyim. Hengame etmemizden nefret ediyorum. Seni her şeyden çok seviyorum. Sana gereksinimim var seni seviyorum.”

BIÇAK HEARD’DEN ARMAĞANMIŞ

Mahkemeye, Heard’ün 2012’de Depp’e armağan olarak aldığı, üzerinde ‘Hasta la muerte’ (Ölüme Kadar) yazan gerçek bıçak gösterildi.

Vasquez, Heard’e bıçağın alındığı vaktin Depp’in şiddet uyguladığı periyotta olup olmadığını sordu ve “Bu şiddet döngüleri sırasında Bay Depp’e armağan olarak bir bıçak mı verdiniz?” dedi.

Heard, “İlişkimizin başlarında, 2012 civarında doğum günü armağanı olarak ona bir bıçak vermiştim” dedi.

Vasquez: “Sana vuran adama verdiğin bıçak bu.”

Heard: “Beni bıçaklayacağından telaş etmedim.”

Vasquez: “Ama ona verdin?”

Heard: “Evet, ona verdim.”

Vasquez, sorularıyla Depp’in şiddet uygulamadığını, tezlerin Heard’ün kurmacası olduğunu kanıtlamaya çalışırken vakit zaman Heard’ü köşeye sıkıştırdı. Heard’ün oturumlar boyunca birinci sefer soğukkanlılığını kaybetmeye başladığı dikkat çekti.

DÜĞÜN İÇİN UYUŞTURUCU PARTİSİ

Mahkemeye, Heard’ün 2 Şubat 2015’te gönderdiği bir e-posta gösterildi. Program, düğünden evvelki gece prova yemeğinden sonra dans partisi, uyuşturucu ve müzik olacağını gösteriyor. Mahkeme daha evvel Heard ve arkadaşlarının merasim sırasında MDMA aldıklarını duymuştu.

E-posta hakkında soru sorulduğunda, Heard bunun önerilen bir program olduğunu sav etti. Vasquez ısrarla sordu: “Düğününüzde uyuşturucu bağımlısı olarak nitelediğiniz birine uyuşturucu mu vermeyi planladınız?”

Heard, programın biraz değiştiğini söyledi. Vasquez, “Asıl fikir, kocanız, uyuşturucu bağımlısı ve plan, bir prova yemeği yemek ve kız arkadaşlarla uyuşturucu kullanmak mıydı?” dedi.

Depp’in avukatı bir evvelki oturumda da Depp’i uyuşturucu bağımlısı olmakla suçlayan Heard’ün kendisinin uyuşturucu aldığını ve hatta birtakım alışkanlıklarda, Depp’e kendisinin önayak olduğunu gösterecek sorular sormuştu.

HER ŞEYİN FOTOĞRAFINI ÇEKMİŞ, O OLAY HARİÇ

Bir evvelki oturumda Heard’ün tüm bağlantıyı sık sık fotoğraflamasıyla ilgili de sorular sorulmuştu. Bilhassa de Heard’ün Depp’i çok sevdiğini ve aşık olduğunu söylerken, bir arkadaşına Depp’in yerde yatarkenki fotoğrafını atıp “bununla uğraşıyorum” yazması üzerine, aşık olduğu kişi için bu biçimde mi düşündüğü sorulmuştu.

Bu sefer da Heard’ün tez ettiği şiddetli gece soruldu. Heard’ün tabirlerine nazaran çenesinde, kollarında ve ayaklarında kesik ve morlukların oluştuğu, Depp’in şişeyle cinsel tacizde bulunduğu olay sonrasında Heard’ün hiçbir doktora gitmemesi, medikal yardım almaması ve bu kere rastgele bir fotoğraf çekmemesi sorgulandı.

Tüm dünyanın merakla takip ettiği davanın 27 Mayıs’ta sonuçlanması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.