Özak Tekstil işçilerine sosyal medyada uluslararası destek

Urfa’da, Birleşik Tekstil Dokuma ve Deri İşçileri Sendikası’na (BİRTEK-SEN) üye oldukları için işten atılan Özak Tekstil işçilerinin direnişi, 26. gününde de devam ediyor.

İşçiler sendikal haklarının tanınmasını ve yasaya aykırı çalışma şartlarının düzeltilmesini talep ediyor. İşçiler mobbinge, baskı ve ayrımcılığa maruz kaldıklarını, 20 saatlik mesailer ve ağır çalışma koşulları altında çalıştıklarını belirtiyor.

Özak Tekstil’e üretim yaptıran Levi’s markasına da çağrı yapan işçiler, sosyal medyada “#LevisTakeAction” ve “#ÖzakDirenişineSesVer” etiketleriyle kampanya başlattı.

23 Aralık’ta ise Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde Levi’s mağazaları önünde eylemler yapılacak.

BİRTEK-SEN’in sosyal medya hesabından İran’daki İşçilerin Özgür Birliği Sendikası’nın dayanışma mesajı paylaşıldı: “İran’dan İşçilerin Özgür Birliği Sendikası’ndan Özak Tekstil direnişine selam var. Yaşasın işçi sınıfının uluslararası dayanışması!”

Eğitim-Sen Genel Kurulu’nda BİRTEK-SEN Genel Başkanı Mehmet Türkmen’in mesajı okundu. Eğitim emekçileri “Özak işçisi yalnız değildir”, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganlarıyla Özak işçilerine destek verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir