Sebastian Haller: Gayem alanlara geri dönmek

28 yaşındaki Fildişili oyuncu, kemoterapi gördüğü hastanede 1 haftaya yakın kalırken, bu müddet kapsamında yaşadığı olayları anlattı.

ESPN’e konuşan Fildişili yıldız forvet, “Kansere yakalandığımı duyunca eşim şoke olsa da, bununla başa çıkabildi. Lakin annem çok üzülmüştü. Kendini berbat hissediyordu. Kendini yalnız hissetmemesi için kardeşlerimi aradım. Yapabildiğim tek şey buydu” diye konuştu.

“Gerçekten âlâ hissediyorum”

Öte yandan kendini düzgün hissettiğini söyleyen Haller, “Şu anda nitekim uygun hissediyorum. Konuta döndüğüm birinci günden itibaren çalışmaya başladım, Spor salonundaydım. Hatta birkaç ay öncesiyle tıpkı düzeydeyim. Bu düzgüne işaret ve umarım bu türlü devam eder. Çok takviye aldım. Kulüplerin bildiri attığını görünce ailem ve ben çok duygulandık. Duygusal bir andı. Hiç beklemediğim bir şeydi, bu yüzden size ekstra motivasyon sağlıyor” dedi.

“İlk gayem alanlara geri dönmek”

Son olarak maksatları hakkında konuşan Fildişili oyuncu, “İlk amacım alanlara geri dönmek. Sarı duvarın önünde oynamak ve birinci golümü onların önünde atmak. Bunun yeterli ve duygusal bir an olacağını düşünüyorum zira oradaki herkesten çok dayanak aldım. Yalnızca iki hafta olsa bile, bana güç veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Onlar sayesinde çok süratli bir halde alana çıkacağım” sözleriyle kelamlarını noktaladı.