Şişli’de peş peşe hırsızlık: Mahalleli isyan etti

İstanbul Şişli’de hırsızlar dur durak bilmiyor…

Son günlerde İnönü Mahallesi’nde peş peşe yaşanan hırsızlık olayları vatandaşların huzursuz olmasına neden oldu.

Mahalleye dadanan hırsızlar, Çimen Sokak’taki bir binanın dış kapı kolunu, Babil Sokak’ta ise bir binadaki su sayaçlarını ve dükkan önünde bulunan mazgalı çaldılar.

Kapı dürbününü bile çaldılar

Bir fotoğrafçıda ise, iş yeri sahibini oyalayan kuşkulu, masanın üzerindeki eseri çalarak kayıplara karıştı. Öte yandan şahıslar, Çimen Sokak’taki bir binanın sarfiyat borusu çalınacakken durumu son anda fark eden konut sahibi hırsıza pürüz oldu. Babil Sokak’taki bir dairenin kapı dürbününün halkasının çalınması ise vatandaşları hayrete düşürdü.

Mahalleli tedirgin

Son vakitlerde sıkça yaşanan hırzsızlık olaylardan huzursuz olan mahalle halkı, huzursuz olduklarını belirtti.“Demek ki dünyanın sonu geldi, korkuyoruz”

Dükkanlarının önündeki mazgalları çalınan Mahmut Aslanboğa, “Sabah geldiğimizde gece mazgalımızın çalındığını gördük. Burada devamlı oluyor lakin bizim birinci sefer başımıza geldi. Şoke oldum. Hırsızlar artık mazgalları çalmaya başladı. Demek ki dünyanın sonu geldi. Şuraya bir demir yaptık. Millet basmasın, içine düşmesin diye tedbir aldık. Bunu da çalmasından korkuyoruz. Malum demir, para ediyor.” dedi.


“Hırsızlığın büyüğü küçüğü olmaz”

İş yerine giren bir kişi tarafından hırsızlığa uğrayan Tansel Kırık, “Dükkanı açtım, içeri girdim. Gerimden da müşteri geldi. Öbür bir şey alıp beni oyalayarak bir müzik sistemini çaldı. Bu mahallede daima olan bir şey. Yapılan yer de Şişli, makûs bir yer değil. En hoş, en yeterli yerlerden bir tanesi lakin bunlarla başa çıkamıyoruz. Yalnızca bize olan bir şey değil, her yerde olan bir şey bu. Çimen Sokak’ta kapı kolları çalındı. Karşı komşumun mazgalı çalındı. Ufak tefek şeyler lakin hırsızlığın büyüğü küçüğü olmaz. Bilhassa güvenlik güçlerinin ilgilenmesi gerekiyor. Zira burası Şişli. Burası hoş, güzide bir yer. Buradan güvenlik güçlerine sesleniyorum. Lütfen biraz daha itina ile çalışalım.” diye konuştu.


“Can güvenliğimiz yok”

Yaşadıkları hırsızlık olaylarının kendilerini huzursuz ettiğini söyleyen Aynur Lider ise, “Bir tedbir alamıyoruz. Mazgala kadar, bu nedir yahu? Mazgal çalınır mı? Su saatleri çalınır mı yahu? Su saatleri çalınıyor. Karşı apartmanda çalındı. Benim kapımın dürbününün sarı halkasını çalmışlar. Buraya kent polis kamerası sistemi koymaları lazım. Bir şey de ispat edemiyoruz. Geleni geçeni çok. Burası turistik, işlek bir yer. Can güvenliğimiz de yok. Bunlar olağanda uyuşturucu içen beşerler, kağıt toplayıcıları. Kapı çalıyorlar yahu. Kapı çalınır mı? Çimen Sokak’ta kapıyı çalmışlar.” formunda konuştu.

Kamera olmadığı için şikayetçi olmuyorlar

İHA’nın haberine nazaran; neredeyse her gün bir hırsızlık olayının yaşandığı mahallede yaşayanlar, güvenlik güçlerinin buradaki uygulama ve kontrollerini sıklaştırmasını istedi. Öte yandan vatandaşlar, mahallede polis kamerası bulunmaması sebebiyle hırsızların kimliğinin tespit edilemeyeceğini düşündükleri için polise gidip şikayetçi olmadıklarını söyledi.

Yok artık dedirten hırsızlık imajları işte bu türlü kameralara yansıdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.