THY “Türkiye’nin en pahalı markası” seçildi

Uluslararası marka kıymetlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2022 yılı “TURKEY100 – Türkiye’nin En Bedelli Markaları” araştırması tamamlandı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, listede birinci sırayı 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında olduğu üzere THY’nin aldığı belirterek, THY’nin marka bedelinin 1,6 milyar dolar olarak belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada, global havacılık sanayisini sarsan Kovid-19 salgınının tesirlerine karşın hem gökyüzünde hem de markalar ortasında güçlü bir duruş gösteren THY’nin geçen yıllardaki yerini koruyarak üst üste beşinci defa bu unvana layık görülmesinin değerli bir muvaffakiyet olduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY İdare Şurası ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat, şunları söyledi:

“2018 yılından bu yana ‘Türkiye’nin En Kıymetli Markası’ olmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarıda hisse sahibi olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ülkemizin ulusal bayrak taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olmanın gücüyle markamızı daha kaç başarılarla buluşturmaya devam edeceğiz.”

Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 1996 yılından bu yana pazarlama ile finansman ortasında köprü kurma gayesini taşıyor.

20 yıldan daha uzun bir müddettir markaların finansal pahasını hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını pahalandırıyor ve bu markaları ülke ve kesim bazında sıralayarak yılda yaklaşık 100 rapor hazırlıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.