Ümit Özdağ’ın “Valilikten 8 milyon TL Suriye’ye aktarıldı” tezine peş peşe yansılar

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İdlib’te yıl sonuna kadar 100 bin 603 briket konut yapılacağına ait paylaşımına reaksiyon gösterdi.

Özdağ, valiliklere yazı yollanarak vilayet bütçelerinden bu meskenler için kaynak aktarmaları istendiğini öne sürerek, “ Ordu Valiliği, Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı. Seçimden evvel kimi Suriyelileri gösteri hedefli İdlib’e yollayıp orada besleyecekler” dedi.

ÇATAKLI: BİR DELİYİ BAŞIMIZA SALDILAR

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Özdağ’ın palavrasına reaksiyon göstererek “Bir deliyi başımıza saldılar. Uğraşıp duruyoruz. Güzeli Allah’tan.
Ümit Özdağ’ın bitmek bilmeyen, koskoca yeni palavrasına Ordu Valiliğimizin karşılığı.”

“ZAVALLI”

Daha sonra Özdağ’ın yeni paylaşımına yanıt veren Çataklı “Vatansever bürokratların senin için tespitleri var. Evvel bir palavra atar, sonra o palavraya herkesten çok inanır, hakikaten oluyor zanneder diyorlar. Zavallı!” sözlerini kulandı.

Ordu Valisi Tuncay Sonel ise bu hususta bir basın açıklaması yayınladı.

Vali Sonel’in açıklaması şöyle;

“Siyasi bir partinin Genel Lideri bugün; “Valiliklere yazı yollanarak vilayet bütçelerinden bu konutlar için kaynak aktarmaları istendi. Ordu Valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı.” palavrasını ortaya atmıştır.

Bu argüman tamamiyle gerçek dışı ve provakasyon maksatlıdır.

Valiliğimizden gönderilen ne bir ödenek ne de vilayet bütçesinden yapılan bir harcama kelam mevzusudur.

Hayırsever vatandaşların STK’lara yaptığı bağışlarla gerçekleşen projeye, vilayetimizdeki STK’lar ve hayırsever iş insanlarımız 2020 yılında 35 briket konut imali için toplam 210 bin TL bağış ile katkıda bulunmuştur. “