Windows arka plan nasıl değiştirilir?

Windows arka plan nasıl değiştirilir? Dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerinin başında gelen Windows, 1985 yılında piyasaya sürüldü. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile cihazlarda oldukça yaygın kullanılan bu işletim sistemi, kullanıcılar tarafından beğeni kazandı. Windows, yıllar içerisinde gelen güncellemeleri ile tamamen kullanıcılarının rahatlığını ve konforunu önemseyen bir işletim sistemi haline geldi. Kendi bünyesine ait zengin programları ve uygulamaları ile gündelik hayatı kolaylaştırıyor. Günümüzde hem kişisel alanda hem okulda hem de iş yerlerinde sıklıkla karşımıza çıkan Windows, günümüzdeki gelişen teknoloji ile birlikte hızla güncelleme almaya devam ediyor.

Windows’un bünyesinde bulunan birçok özelliğinden biri de zengin arka planı seçeneklerinin bulunması. Özenle üretilen bu arka planlar içerisinde Windows tarafından da çekilen birçok fotoğraf bulunuyor. Kullanıcılar bu fotoğraflar arasından dilediklerini seçip cihazlarında kullanabiliyor.

Önemli bir kişiselleştirme yöntemi olan arka planlar, kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görüyor. Birçok ünlü tarayıcıların aramalarında bile duvar kağıtları en çok aranan terimler arasında bulunuyor. Windows, sadece kendi bünyesinde bulunan fotoğrafları değil, kullanıcıların da harici bir cihazdan veya internet üzerinden edindiği fotoğrafları kullanmasına imkan tanıyor. Ancak en ilgi çeken yönlerinden biri kullanıcıların kendi çektikleri fotoğrafları kullanabilmesi.

Dilerseniz sosyal medya hesaplarınızda yer alan fotoğrafları, dilerseniz cihazlarınızı bağlayıp çekimi kendinize ait olan fotoğrafları da kullanmanız mümkün. Ailenizin veya sevdiklerinizin fotoğraflarını, gittiğiniz bir tatilden fotoğraflarınızı, seyahat ettiğiniz şehirlerin manzaralarını, evcil hayvanınızı yada sizin için önemli olan her bir kareyi gündelik kullandığınız cihazlarda görmeniz Windows ile mümkün. Araştırmacılar ise kullanıcıların cihazlarında sevdikleri bir resim olduğunda iş verimliliğinin artıp morallerinin yüksek olması konusunda yardımcı olduğunu söylüyor.

Windows Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Kullanıcıların aklındaki bir diğer soru ise Windows arka planının nasıl değiştirileceği. Eğer kullanıcılar cihazlarında bulunan resimleri arka plan yapmak istiyorlar ise bu yöntem oldukça basit.

Kullanıcılar, cihazlarında gezinirken beğendikleri bir fotoğrafın üzerine mouse yardımı ile sağ tık yapıp ‘’Masaüstü arka plan olarak ayarla’’ seçeneğine tıklandığında bu işlemi gerçekleştirmiş oluyor.

Bir diğer seçenek olarak internette gezinirken gördüğünüz fotoğrafları da arka plan yapmanız mümkün. Beğendiğiniz fotoğrafın üzerine mouse yardımı ile sağ tık yapıp ‘’Farklı Kaydet’’ seçeneğinden dilediğiniz klasöre kaydedip o klasörden yine fotoğrafın üzerine mouse yardımı ile sağ tık yapıp ‘’Masaüstü arka plan olarak ayarla’’ seçeneğini seçmeniz mümkün. Farklı bir arka plan değiştirme yöntemi olarak başka yöntemler de bulunuyor. En sık kullanılan yöntemlerden biri ise şu şekilde sıralanıyor:

 • Öncelikle masaüstünüzde bulunan boş bir alana mouse yardımı ile sağ tık yapmanız gerekiyor.

 • Çıkan menüde altta yer alan ‘’Kişiselleştir’’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

 • Daha sonra çıkan pencerede alt bölümde yer alan ‘’Masaüstü Arka Planı’’ kısmına giriş yapılıyor.

 • Kullanıcılar, çıkan kısımda diledikleri fotoğrafı seçip arka plan yapabiliyor.

 • Eğer istediğiniz fotoğraf bu bölümde bulunmuyor ise‘’Gözat’’ veya ‘’Resim Konumu’’ seçeneğini seçerek fotoğrafınızın bulunduğu klasörü bulmanız gerekiyor.

 • Fotoğrafların altında kullanıcıların istediği resim durumunu uygulayabilecekleri ‘’Resim Konumlandırma’’ seçeneği bulunuyor. Buradan dilediğiniz gibi konumlandırma yapmanız mümkün.

 • Son olarak değişiklikleri kaydet kısmına basıldıktan sonra artık kalıcı olarak arka planınız istediğiniz fotoğrafla kaplamış olacaksınız.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

 • Web sitesi yaparken bilmeniz gereken 5 altın kural

 • Pdf Excel’e nasıl çevrilir? Pdf Excel’e çevrilince içerik bozulur mu?

 • Android dokunmatik testi nedir ve nasıl yapılır?

 • Discord müzik botu nedir? Nasıl kurulur? Popüler müzik botları

 • Word sayfa silme işlemi nasıl yapılır? Word sayfa silme işlemi

 • Windows Movie Maker nedir? Nasıl kullanılır ve ne işe yarar?