Yakup Türkal: “Ülkemizde Ekonomik Uçurumların Her Geçen Gün Arttığı Değil Her Geçen Saat Azalması İçin Yola Çıkıyoruz”

Cumhurbaşkanı adayı olmak için YSK’ya başvuran ve dosyasında eksik bulunmadığı için 100 bin imza sürecini başlatan Yakup Türkal, “Ülkemizde demokrasiye nefes olmak amaçlı, gelir dağılımındaki dengesizliklerin çözülmesi, ekonomik uçurumların her geçen gün arttığı değil her geçen saat azalması için, sosyal paylaşım için, bir arada olmak için, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Alevi’si, Sünni’si hep beraber yaşayabilmek için yola çıkıyoruz” dedi.

Yakup Türkal, Çankaya İlçe Seçim Kurulu önünde açıklama yaptı. Türkal, şunları söyledi:

“Ülkemizde demokrasiye nefes olmak amaçlı, insanlarımızın gelir dağılımındaki dengesizliklerin çözülmesi, ekonomik uçurumların her geçen gün arttığı değil her geçen saat azalması için, sosyal paylaşım için, bir arada olmak için, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Alevi’si, Sünni’si hep beraber yaşayabilmek için yola çıkıyoruz.

“İNSANLARIMIZA MUTLAKA ÜMİT OLACAĞIZ”

Bu süreçte basında kendimize çok yer bulamadık. Kendimizi anlatamadık. Anlatabildiğimiz kadarıyla, bir meşale yaktık. İnsanlarımızın bir arada huzur ve refahının sağlandığı, evlerine giderken mutlu olabildikleri, çocukların çocukluğunu yaşadığı, gençlerin ülkesinde özgürce yaşayıp hayal kurduğu, çalışmak istediği bir ülke olmak için yola çıktık. Bu süreçte bize destek olan, olmayan tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Zor bir süreç 100 bin imzayı almak, YSK’ya teslim etmek. İnsanlarımız birçok şeyden dolayı çekiniyorlar. İnsanlarımız hak ettiği değerlere bu hangi parti olursa olsun yardım olarak alıyorlar. Aldıkları yardımlardan dolayı, yardımlar kesilebilir endişesi nedeniyle oy vermek istemeyenler var. Devlet memurları çekiniyor. Memuriyetimde yarın bir gün oy verdim, imza verdim diye sıkıntıya düşeriz diye. Bir sürü sıkıntının içinde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu umarım ülkemiz için, demokrasi adına, çoğulcu demokrasi adına bir şans olur. Biz, diyoruz ki; sen olma, ben olayım. Ben olma, sen olmanın ötesinde projelerin yarıştığı bir seçim olsun. Bu süreçte demokrasiye katkıda bulunmak ve projeler sunabilmek bizim için çok değerliydi. İnşallah bu projelerimizi hayata geçireceğiz. Bu bir başlangıç. Bugün olmasını ümit ediyoruz ama bugün olmasa da devam edecek. İnsanlarımıza mutlaka ümit olacağız. Onların hayallerine giden yolculukta onları yalnız bırakmayacağız. Bu hayalleri hep beraber gerçekleştireceğiz. Kimse hayalinden geri kalmasın. Hayaller gerçekleşmeyecek olsa bugün ben, çıktığım yolda cumhurbaşkanlığı adaylığımı açıklamazdım. ‘Yola çıkın, yol gözükür’ derler ya yola çıktık. Ben yolun gözüktüğüne inanıyorum.

“EĞER 100 BİN İMZAYA ULAŞIRSAK BİR DEMOKRASİ ORMANI YAPMAK İSTİYORUM”

Eğer 100 bin imzaya ulaşırsak bir ‘Demokrasi Ormanı’ yapmak istiyoruz. Hem demokrasiye nefes ol diyoruz hem de gerçekten oksijen ol. Bize imza veren herkes adına bu Demokrasi Ormanı’nda bir fidan dikeceğiz ve isimlerini künyelerine yazacağız. O ağaçla beraber isimleri gerçekten demokraside bir nefes olacak. İnsanlarımızı nefes olmaya davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir