Analistler Bu 3 Altcoin İçin Hedefleri Gösterdi: Güçlü Yükselecekler!

Kripto analisti Valdrin Tahiri, BEAM’den yüzde 50’lik bir yükseliş hamlesi bekliyor. Ayrıca analist, LTC için yukarı yönlü güçlü bir koşu öngörüyor. Analist Ekta Mourya ise metriklerin LINK fiyat artışını desteklediğini söylüyor. Analistlerin bu 3 altcoin için tahminlerini okuyucularımız için derledik.

BEAM fiyat tahmini: Altcoin ATH’ye mi gidiyor?

Altı saatlik teknik analiz, hem fiyat hareketi hem de dalga sayısı nedeniyle yükseliş görünümü veriyor. Teknik analistler, yinelenen uzun vadeli fiyat formasyonlarını ve yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin yönünü belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır. En olası dalga sayımı, BEAM’in beş dalgalı bir artışta (siyah) üçüncü dalgada olduğunu gösteriyor. Bunu, ikinci dalganın içindeki düzeltici A-B-C yapısıyla (beyaz) açıkça görüyoruz. Altcoin fiyat hareketi, uzun vadeli simetrik üçgenden bir kopuş gösteriyor. Ayrıca, 0,022 dolar yatay alanı geri kazandı. Bunlar da BEAM için bu yükseliş sayısını destekliyor. Birinci ve üçüncü dalgalara 1:1 oranı verirse, 0,034 dolarlık bir sonraki direnci buluruz. Bu da mevcut fiyattan %50’lik bir artış anlamına geliyor.

BEAM Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş BEAM fiyat tahminine rağmen, 0,022 doların altındaki bir kapanış, 0,018 dolardaki yükselen destek trend çizgisine % 20 düşüşe neden olabilir.

LTC fiyat tahmini: Trend tersine dönmeye başladı mı?

Haftalık zaman diliminin analizinde olduğu gibi, 2 günlük grafik de trendin yönü hakkında net bir onay sunmuyor. Yine de, dalga sayısı yükseliş senaryosuna doğru eğiliyor. Elliott Wave teorisini, bir trendin yörüngesini ayırt etmek için kullanırız. Hakim dalga sayımı, beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketin ve Haziran 2022’de başlayan bir A-B-C düzeltici yapının tamamlanması anlamına geliyor. Bu senaryoya göre, altcoin Eylül 2023’te başka bir yukarı yönlü harekete (beyaz) başladı. Bu yukarı yönlü hareketlerin aynı uzunlukta olması halinde LTC’nin 122 dolardaki bir sonraki direnç seviyesine ulaşması mümkün. Bu da LTC için %75’lik bir koşu anlamına geliyor.

LTC 2 Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

LTC’nin fiyatı için yapılan bu yükseliş tahminine rağmen, Eylül 2023’ün en düşük seviyesi olan 57,30 doların (kırmızı) altına inilmesinin yükseliş hesabını geçersiz kılacağını belirtmek çok önemli. Böyle bir senaryoda altcoin fiyatının %30’luk bir düşüşle 48 dolardan desteğine gerilemesi olası.

LINK fiyat tahmini: Metrikler fiyat artışlarını destekliyor!

Chainlink fiyatı haftalık bazda %15,26 artarak 17 Ocak’ta 16 dolara yükseldi. LINK sahipleri, altcoin’in yukarı yönlü yörüngesinde aylık yaklaşık %13 değer kazandı. IntoTheBlock’un on-chain verilerine göre, altcoin şu anda 15,56 ila 18,78 dolar arasında bir destek bölgesinde duruyor. Bu bölgede, 48.000 LINK adresi 16,84 milyon token satın aldı. Mevcut fiyata göre, LINK tutan cüzdan adreslerinin %92’sinden fazlası kârlı durumda. LINK fiyatı 18,78 dolarda dirençle karşı karşıya. Bu direnci kırması LINK’i 26,94 dolara çıkaracaktır. Bu da LINK için %75’lik bir değer artışı demek.

Küresel Kar/Zarar. Kaynak: IntoTheBlock

LINK’in piyasa katılımcıları arasındaki alaka düzeyini izlemek için kullanılan bir metrik olan Chainlink’in sosyal baskınlığı, yaklaşık 18 ayın zirvesine ulaştı. Tokenin sosyal baskınlığı, daha önce 2022 Temmuz’da gördüğü bir seviye olan %2.164’e yükseldi. Bu, LINK fiyat artışları için yükseliş tezini destekliyor.

Sosyal baskınlık LINK. Kaynak: Santiment

LINK’in borsalardaki arzı Ağustos 2022’deki %18,82’lik zirvenin aksine %14,85’e geriledi. Borsa arzındaki düşüş tipik olarak bir altcoin üzerindeki satış baskısını azaltır ve fiyat artışlarını destekler.

Borsalardaki LINK arzı ve fiyat. Kaynak: Santiment

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir