Enerjisa’nın Notu A’ya Yükseldi

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üretiyor.

Sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda “Herkes için daha iyi bir gelecek” vizyonuyla Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden Enerjisa Enerji, daha önce B olan Su Güvenliği notunu iki puan birden yükselterek A’ya çıkarırken, Türkiye’den elektrik dağıtım sektöründeki “liderlik” notunu alan tek şirket oldu.

Enerjisa Enerji, yine aynı platformun verdiği İklim Değişikliği Programındaki notunu ise bir basamak yükselterek A-‘ye yükseltti.

ŞEFFAFLIK YÖNETİM ANLAYIŞININ MERKEZİNDE

Şeffaflığı, hesap verilebilirliği ve sürdürülebilirliği yönetim anlayışının merkezine koyarak A listesinde yer almayı başaran şirket, 23 binden fazla şirket arasından seçilerek büyük bir başarıya imza attı.

Bu başarı şirketin çevreye duyarlı ve etik değerlere dayalı yaklaşımının bir yansıması olurken, gelecek nesillere daha temiz ve sürdürülebilir bir dünya bırakma hedefine hız kesmeden devam ediyor. Şirket, bu yolda kararlı bir şekilde ilerliyor ve çevresel sürdürülebilirliği işletme kültürünün temel bir unsuru haline getiriyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HER ALANA ZARAR VERİYOR

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Enerji’nin Üst Yöneticisi (CEO) Murat Pınar, Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük ettiklerini ve tüm çalışmalarını sürdürülebilir bir gelecek için hayata geçirdiklerini belirterek “Dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Listesi’ndeki notumuzu ‘A’ seviyesine yükseltmenin gururunu yaşıyoruz. Su Güvenliği Listesi’nde faaliyet alanımızdaki tek ‘Liderlik’ notuna sahip olan şirket olmamızın gururunu yaşarken, İklim Değişikliği Programında notumuzu bir basamak yükseltmek çifte mutluluk yaşamamıza neden oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Pınar, doğal kaynakların korunması ve etkin kullanımı konusunda büyük bir sorumluluk üstlendiğimizin farkında olduklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Bu güçlü temellerle, yeni enerji dünyasında daha iyi bir gelecek için kararlı adımlar atmaya devam ediyoruz. Sektörün lider şirketi unvanıyla Türkiye’nin büyüme potansiyeli yüksek olan elektrik dağıtım ve satış alanında, teknoloji ve sürdürülebilirlik merkezli bir stratejik değer üreterek ilerliyoruz. Sürdürülebilirliği iş yapış biçimimize her alanda yön veren bir anlayış olarak benimsiyoruz. Programdaki başarılarımızın önümüzdeki dönemde de katlanarak artacağına inanıyorum.”

– Sürdürülebilirlik çabaları devam edecek

Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu, sürdürülebilirlik projelerinin etkisini artırarak devam ettirdiklerini belirerek, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizdeki tüm sektörler arasında Su Güvenliği raporlamalarında A notuyla Türkiye ve globalde dahil edilen tek Türk elektrik dağıtım şirketi olmaktan ve ayrıca İklim Değişikliği notumuzu da A-‘ye yükseltmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu çifte başarı, Enerjisa Enerji’nin sürdürülebilirlik alanındaki öncülüğünü kanıtlamaktadır. Sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığımızı ve çevresel etkimizi azaltma yolundaki çabalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir