Yılbaşı süsü haç ve LGBTİ renklerine benzetildi, AVM açıklama yaptı

Rize’nin Müftü Mahallesi’nde hediye paketi, fiyonk konseptiyle ışıklandıran alışveriş merkezinin dış cephe süslemesi, haç işaretine benzediği ve LGBTİ renklerinin yer aldığı iddiasıyla tepki çekti. AVM yönetimi tepkilerin ardından bir açıklama yayınladı.

‘IŞIKLANDIRMA PROJESİ HENÜZ TAMAMLANMADI’

Işıklandırmanın tamamlanmadığı belirtilen açıklamada, “Hediye paketi konseptinde gerçekleştirilen ışıklandırma çalışmasıyla ilgili olarak, sosyal medya platformlarındaki yanlış anlamaların düzeltilmesi amacıyla bir açıklama yapma gereği duymaktadır. Alışveriş merkezlerinin hediye alma noktası olduğu düşüncesiyle hareket edilerek, kurdele ve fiyonk figürleriyle tasarlanan ışıklandırma projesi, henüz tamamlanmış değildir. Şu anda paylaşılan görsellerin, gerçeği yansıtmayan ve bir karalama kampanyasının parçası olarak tamamen kasıtlı bir şekilde farklı açılardan oynanarak sunulduğunu üzülerek görmekteyiz” denildi.

‘RİZE HALKININ HASSASİYETİ BİZİM İÇİN ÖNCELİKLİDİR’

Açıklamanın devamında da şu ifadelere yer verildi:

“AVM tamamen yerli ve Rizeli bir ortaklık yapısıyla, önceliği Rize’ye sosyal ve kültürel bir alan oluşturmak için hayata geçirilmiş ve bu yönde faaliyetlerini sürdürmektedir. Yapılan haberlerin yanıltıcı olması, sadece AVM’yi değil, aynı zamanda Rize’nin ekonomisini ve istihdamını da olumsuz etkilemektedir. Kuruluşumuzun itibarının doğru bir şekilde korunması için gerekli adımları atmaya kararlı olduğumuzu vurgularken adımızın yanlış haberlerle anılmasına sebep olanlarla ilgili olarak bu tür eylemlere karşı her türlü hukuki süreci başlatacağımızı belirtmek isteriz. Rize halkının hassasiyeti bizim için önceliklidir. Ancak, bu tür yanlış anlamaların giderilmesi ve doğru bilgiye ulaşılması için bu açıklamayı yapma zorunluluğunu hissetmekteyiz.”(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir